בקשה לתג נכה

תו נכה יקרא בחלק מהמוסדות תג חניה לנכה , כאשר מזכירים מושג זה, הכוונה היא לתג אשר מונפק על ידי משרד התחבורה אותו ניתן לשייך לשני רכבים המשמשים את הנכה גם מצב בו אינם רשומים בבעלותו.

בהתאם לחוק חניה לנכים, תו נכה מאפשר חנית רכבם באזורים המיועדים ומסומנים כחנית נכים או חנית רכבם במקום שאין החניה מותרת בו לכלל האוכלוסיה.

תו נכה או תג נכה?

שימו לב שהמונח החוקי הנכון הוא "תג נכה", אבל אנשים רבים קוראים לו "תו נכה" מאחר וקיימת טעות רווחת.

אנו מכירים בעובדה כי לתו נכה השפעה אדירה על איכות חיו של נכה הסובל מקושי בניידות ואנו נשמח להציג לכם במאמר זה את הקריטריונים לזכאות לתו חניה לנכה ודרך הגשת בקשה לתו נכה?

מי זכאי לתו נכה?

ניתן להגיש בקשה לתו נכה בכמה מצבים שונים, הנפוצים ביותר הם קושי בניידות המצריך שימוש בכלי רכב כאמצעי תנועה, דרגת הנכות שלך מגיעה ל-60 אחוז לפחות לפי קביעת ביטוח לאומי, נכה המשתמש בכיסא גלגלים או אמצעי עזר לצורך ניידות , נכה עיוור המוכר במשרד הרווחה.  (יובהר כי ישנם מצבים נוספים המזכים בו נכה ומומלץ להיוועץ בעורך דין לגופו של כל מקרה לדוגמא: נכי משרד הביטחון, נפגעי פעולות איבה, מלווים והורים לנכים קטינים ועוד.)

תו נכה מאפשר לא רק חנייה באזורים הייעודיים, אלא גם נסיעה בנתיבי תחבורה ציבורית, פטור מתשלום על חנייה במקום ציבורי בו אין חניות נכים, חנייה חופשית בכחול לבן, אגרת רישוי מופחתת ועוד.

כיצד מגישים בקשה לקבלת תו נכה ?

כדי לקבל תג נכה, יש למלא טופס בקשה לקבלת תג חניה לנכה ופטור מאגרת רישוי (לקבלת הטופס לחץ כאן)

בין היתר יש לצרף מסמכים רפואיים, פרוטוקולים בדבר הנכות הקיימת, החלטות המוסד לביטוח לאומי וכל חומר רפואי עדכני המעיד על הליקויים הרפואיים המצדיקים מתן תו נכה וכן צילום רישיון נהיגה, רישיון רכב וצילום תעודת זהות כולל ספח.

את הטופס ניתן להגיש בדואר מופנה ל"יחידה לטיפול במוגבלי ניידות, מרכז פניות הציבור ת.ד. 72 חולון 58100" או באופן מקוון באמצעות מערכת ההזדהות הממשלתית.

ניתן להגיש את הבקשה לבד , עם זאת מומלץ להגיש את הבקשה בליווי  עורך דין תו נכה

תהליך העבודה מול משרד התחבורה מורכב ומצריך ידע ספציפי וניסיון בהוכחת מצבו הרפואי של המבקש המצדיק מתן תו נכה. כמו כן שלל הטפסים והבירוקרטיה הכרוכה בהגשת הבקשה עלולים ליצור תסכול ובלבול עד כדי כישלון בהשגת המטרה, לכן עורך דין המתמחה בנזקי גוף ומיצוי זכויות ישפר את סיכויי ההצלחה לקבלת תו נכה. בנוסף, במידה ובקשת הזכאות לתג נדחתה על ידי משרד התחבורה, עורך דין יוכל לעזור לך להגיש ערעור, תהליך המצריך ידע ספציפי בערעור על החלטת משרד התחבורה.

לסיכומו של דבר, מבקש העומד בקריטריונים יכול לממש את זכותו החוקית ולהגיש בקשה לתו נכה. תו נכה הוא כלי חשוב המשפר את איכות חיי הנכים ומשמש אחד מן הכלים המרכזיים לשיווין זכויות לבעלי מוגבלויות. בכדי לברר את זכאותכם  כדאי לבצע את הבקשה בליווי עורך דין תו נכה. במשרד עורכי הדין קמרי את שבתאי שילוביצקי ושות' צוות מומחים בעלי ניסיון רב בתחום נזקי הגוף ומיצוי זכויות מול חברות הביטוח והרשויות השונות. בין היתר אנו מתמחים ביצוג נכים בהגשת בקשה לתו נכה, 

נשמח לעמוד לרשותכם..

הכתובת שלך למיצוי זכויות בתחום הביטוח ונזקי הגוף

תהליך העבודה

צור איתנו קשר וקבל שיחת הכוונה ראשונה, ללא התחייבות או עלות.

פגישת עבודה ראשונה לבחינת מסמכי התביעה ונסיבות המקרה, גם פגישה זאת מתבצעת ללא התחייבות וברוב התביעות שכר טרחתנו משולם על בסיס הצלחה בלבד.

לאחר בחינת מסמכי התביעה, התגבשות הנזק  וקבלת הערכה רפואית, תוגש התביעה למיצוי הזכויות.

לאחר סיום בירור התביעה והוכחת נזקי התובע, יסתיים הטיפול בתביעה בדרך של פסק דין או הסדר פשרה מול הנתבע.