ביטוח סיעודי

כיסוי ביטוחי המשולם לאדם במצב סיעודי. הגדרת המבוטח כאדם סיעודי נעשית באמצעות מבחן ADL, במסגרתו  נבחנות יכולותיו של המבוטח לבצע בכוחות עצמו פעולות יומיומיות בסיסיות.

מאת: אלעד שבתאי, עו"ד

ע"פ הוראות המפקח על חברות הביטוח, הגשת תביעה בפוליסת סיעוד מתקיימת בשתי אפשרויות :

  • ליקוי רפואי המונע מהמבוטח לבצע בכוחות עצמו, לפחות שלוש פעולות יומיומיות בסיסיות מתוך שש בסיסיות : קימה/ שכיבה, רחצה, לבוש, אכילה/שתיה, מגבלת ניידות, שליטה על הסוגרים.
  • קביעת רופא מומחה כי המבוטח סובל מתשישות נפש כהגדרתה בחוק.

כפי שצוין במאמר זה, בכדי לזכות בתגמולי הביטוח בפוליסת הסיעוד (גמלה חודשית, פיצוי חד פעמי, שיפוי או מתן שירותים), על המבוטח להוכיח את האירוע הביטוחי ומצבו הסיעודי בדרך של הערכה תפקודית וזאת עוד לפני שבחן את תנאי הפוליסה אותה רכש.

ראוי לציין כי חברות הביטוח מציעות ביטוח סיעודי ולעיתים לחבר בקופת החולים כיסוי ביטוחי אשר עשוי להתקיים במקרה סיעודי.

מימוש הזכויות בפוליסת הסיעוד הינו הליך מורכב המצריך ידע וניסיון רב, בכדי לזכות את המבוטח בתגמולי הביטוח לו הוא זכאי מומלץ להגיש את התביעה באמצעות עורך דין לביטוח סיעודי.

משרד עורכי דין קמרי את שבתאי שילוביצקי ושות', הינו משרד המתמחה בתחום נזקי הגוף, צוות המשרד מורכב מעורכי דין מנוסים, בעלי תודעת שירות גבוהה במטרה להעניק לכל לקוח שירות מקיף, מקצועי ואישי. עם תחילת העבודה, וקליטת הלקוח במשרדנו, מתבצעת חקירה ובירור מקיף בדבר הזכויות להם זכאי, ההליך לכל אורכו מתבצע בשקיפות מלאה, וליווי עד למיצוי הזכויות מהגורמים השונים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות צור איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותך.

בברכה,

צוות המשרד

(עודכן ביום 16/01/2022)

הכתובת שלך למיצוי זכויות בתחום הביטוח ונזקי הגוף

תהליך העבודה

צור איתנו קשר וקבל שיחת הכוונה ראשונה, ללא התחייבות או עלות.

פגישת עבודה ראשונה לבחינת מסמכי התביעה ונסיבות המקרה, גם פגישה זאת מתבצעת ללא התחייבות וברוב התביעות שכר טרחתנו משולם על בסיס הצלחה בלבד.

לאחר בחינת מסמכי התביעה, התגבשות הנזק  וקבלת הערכה רפואית, תוגש התביעה למיצוי הזכויות.

לאחר סיום בירור התביעה והוכחת נזקי התובע, יסתיים הטיפול בתביעה בדרך של פסק דין או הסדר פשרה מול הנתבע.